نصب انواع کاغذ دیواری

نصب انوع کاغذ دیواری بر روی دیوار و سقف

0
نصب انواع کاغذ دیواری
۳ (۶۰%) ۱ vote

نصب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

دلایل مختلفی امروزه باعث شده است که انتخاب کاغذ دیواری به عنوان پوشش دیواری، مورد توجه همگان قرار گیرد و تنها با در نظر گرفتن توجیه اقتصادی می توان به جرات گفت که دیگر انتخاب هایی مانند عکس دیگر جایی برای دکوراسیون داخلی ندارند. در این شرایط به دلیل محبوبیت کاغذ دیواری در میان دیگر دیوارپوش ها، سعی می کنیم توضیحات کاملی را در زمینه خرید تا نصب و نگهداری را را بیان کنیم. در این پست میخواهیم نصب کاغذ دیواری را شرح دهیم.

لوازم نصب کاغذ دیواری

بسیاری از افراد برای صرف نظر کردن از دادن هزینه برای نصاب، سعی می کنند خودشان فرایند نصب کاغذ دیواری را یادبگیرند و خودشان اقدام به نصب کنند. در این مسیر باید لوازمی را تهیه کنید تا بتوانید کاغذ دیواری را به درستی نصب کنید

ابزار اصلی نصب کاغذ دیواری

۱- اولین کالای که باید تهیه شود رول های کاغذ دیواری هستند که با توجه به اندازه گیری های قبلی تعداد آن مشخص و خریداری و می بایست در دسترس باشد.

۲- یک کاتر با تیغ تیز برای برش های مورد نیاز کاغذ دیواری می بایست در دسترس باشد.

۳- چسب: در این بخش چسب های مختلفی وجود دارد مانند چسب چوب و چسب های مخصوص کاغذ دیواری و … . در این بخش باید در نظر داشت که کاغذ دیواری های زیادی دارای چسب هستند و دیگر نیاز به چسب ندارند. چسب مخصوص کاغذ دیواری را هم می توانید به سادگی از مصالح فروشی ساختمان و یا رنگ فروشی ها تهیه کنید و با چسب چوب و کمی آب مخلوط کنید و مورد استفاده قرار دهید.

۴- غلتک (کاردک) و قلمو : این مورد برای هواگیری و چسب زدن و زیرسازی دیوار به کار می روند که برای تمیز کردن کاغذ دیواری بسیار موثر هستند.

۵- میز کار: این مورد حتما برای افراد مبتدی مورد نیاز است تا بتوانند با دقت بیشتری کار اندازه گیری و چسب زنی و برش کاغذ دیواری را به درستی انجام دهند. در صورتی که میز کار در دسترس شما نیست می توانید از یک میز که سطح نسبتا گسترده ای مانند میز ناهار خوری را جایگزین کنید.

۶- خط کش: یکی دیگر از مواردی که برای اندازه گیری دقت ضروری است، خط کش است که توصیه می شود حتما با دقت از آ« استفاده گردد. البته در این مورد هم میتوانید از یک وسیه که مطمئنید که صاف است به عنوان واحد استفاده کنید و اندازه ها را بر پایه آن در نظر بگیرید.

مراحل نصب کاغذ دیواری

۱- وسایل منزل و نصب کاغذ دیواری

در اولین مرحله باید در نظر داشته باشید که ما تا حدود حداق ۲ متری کنار دیوار را برای نصب کاغذ دیواری نیاز داریم تا چهارپایه و یا نردبان بگذاریم. البته استفاده از چسب نیز وسایل را به خطر می اندازد و از این رو حتما وسایل را کمی از دیوار دور کنید و در وسط خانه انبار نمائید تا فرآیند نصب بدون تداخل و استرس انجام گیرد.

۲- زیرسازی برای نصب کاغذ دیواری

برای اینکه کار نصب کاغذ دیواری تا حد بسیار زیادی ساده گردد نیاز است که دیوار و یا سقف را تعمیر و مسطح کنیم و به اصلاح زیرسازی لازم برای نصب کاغذ دیواری را انجام دهیم تا هیچ ناهمواری ای بعد نصب باقی نماند و کاغذ کاملا بر روی دیوار بشیند. برای زیر سازی کافی است چسب چوب را با آب مخلوط و ماده غلیظی از چسب بسازید و با غلتکی که در لوازم ضروری ذکر کردیم بر روی ناهمواری های دیوار بکشیم علاوه بر ناهمواری ها باعث می شود گرد خاک و کثیفی ها هم پوشانده شود و همین روند باعث می شود کاغذ دیواری بر جان دیوار اثر کند.

زیر سازی کاغذ دیواری برای دیوار گچی

در حالتی که دیوار از جنس گچی باشد می بایست یک یا دو دست روغن را مانند حالتی که دیوار را رنگ می کنیم زده تا کاغذ دیواری بعد نصب به خوبی جلا داشته باشد. بعد این که روغن را بر روی دیوار کشاندین سریعا دو مرحله چسب غلیظ و کاغذ دیواری را اعمال کنید.

زیرسازی کاغذ دیواری برای دیوار سنگی

در حالتی دیواری که می خواهید بر روی آن کاغذ دیواری نصب کنید سنگی باشد باید قبل چسب و کاغذ دیواری دیوار را بتونه فوری بزنید (بتونه فوری از مل و چسب چوب تشکیل شده است که این یکی از راحتترین راه ساخت آن است که در خانه بسادگی تهیه می گردد).

زیرسازی کاغذ دویاری دیواری روغنی

زمانی که دیوار شما از جنس دیوار روغنی بوده و میخواهید کاغذ دیواری بزنید که احتمالا پوسته پوسته هم شده باشد حتما قبلش این پوسته ها را بتراشید و بعد چسب را بزنید.

برش کاغذ دیواری برای نصب

برش اول کاغذ دیواری

برش کاغذ دیواری جهت نصب آن، بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل سعی کنید این بخش را با دقت بررسی کنید. اول از همه ارتفاع دیوار را با دقت اندازه گیری کنید (ارتفاع استاندارد دیوار عمدتا ۲/۷۰ متر است) البته ابتدای اندازه گیری را از اول قرنیز در نظر بگیرید. رول کاغذ دیواری را با برش ۱۰ سانتی متر بیشتر از سایز اصلی ارتفاع دیوار در نظر بگیرید تا بتوانید امتداد طرح را به درستی شکل دهید.

برش دوم کاغذ دیواری

برای برش دوم کاغذ دیواری باید می بایست گل ها و طرح های کاغذ دیواری را ابتدا چک کنید و در این مرحله باید دقت کنید که به دلیل هماهنگی شاید مقداری از کاغذ دیواری پرت کار شود و برای یکتاسازی طرح این موضوع طبیعی است. کاغذ دیواری ساده دیگر این مشکل را ندارد و پرتی هم در کار نیست. بعد از برش ۳ قواره از این رول های کاغذ دیواری نوبت به نصب و چسباندن کاغذ دیواری است.

این مقاله ادامه دارد …

Leave A Reply

Your email address will not be published.