چطور برای انتخاب کاغذ دیواری سردرگم نشیم؟

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری | انتخاب بهترین کاغذ دیواری | بهترین انتخاب کاغذ دیواری

0
لطفا رای بدید

انتخاب کاغذ دیواریانتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری در دهه های اخیر تنوع چندانی نداشت و به همین دلیل آنچنان استقبالی را در پی نداشته است. اما این اسم نیازی به تغییر نداشت و با افزایش کیفیت و تنوع طرح، بازار را بدست گرفت و انتخاب اول افراد برای پوشش دیوار قرار گرفت. مشکلاتی که با گچ و رنگ وجود داشت، دیگر کنار رفت و افراد در صورت داشتن شرایط مالی انتخاب دیگری را مناسب نمیبینند.

نصب آسان و سریع کاغذ دیواری نیز یک پهن اساسی این کالا در دکوراسیون داخلی ساختمان است. به علاوه در نصب کاغذ دیواری از بوی تند و کثیفکاری های رنگ و گچ هم خبری نیست و این کار با کمترین درگیری انجام می شود. بعد از اینکه تکنولوژی پوشش ونیل وارد کاغذ دیواری های مدرن شد دیگر مشکل رطوبتی هم تا حد زیادی برطرف شد و کاغذ دیواری ها ویژگی ضد آب (در حد شستشو با دستمال خیس) را هم به خود اضافه کردند.

پیشنهاد مطالعه: نصب انوع کاغذ دیواری بر روی دیوار و سقف

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری

برای اینکه مانند بسیاری از افراد که بدون آگاهی وارد بازار شده و خرید می کنند و باعث پشیمانی و دل زدگی افراد خانواده و خودشان می شود، دکوراسیون داخلی نیز یک گزینه مهم است که می بایست نکات اساسی ای را در نظر داشته تا بهترین انتخاب را به همراه داشته باشیم. در ادامه نکاتی را برای به حداقل رساندن خطای انتخاب کاغذ را بیان می کنیم و امیدواریم راهنمایی ما برای شما عزیزان مفید باشد.

رنگ قالب استفاده شده در دکوراسیون منزل شما

قبل از اینکه به مرحله انتخاب کاغذ دیواری برسیم می بایست یک تحلیل منطقی و درست از رنگ های قالب به کار برده شده در لوازم و دکوراسیون منزلتان داشته باشید. در صورتی که بدون در نظر گرفتن هارمونی رنگی در طراحی خرید خودتان را انجام دهید، ناهماهنگی رنگ کاغذ دیواری با لوازم منزل یک سیستم گسسته و ناهمگون به وجود می آورد که باعث آشفتگی ذهنی و دکوراسیون داخلی شما می گردد.

سبک دکوراسیون داخلی و انتخاب متناسب کاغذ دیواری با آن

شکل چیدمان و سبک دکوراسیون را می بایست با مدل کاغذ دیواری ای که انتخاب می کنیم هماهنگ باشد. مثلا در صورتی که سبک دیزاین خانه مدرن و فانتزی است حتما سعی کنید یک نمونه ساده و یا با نقش های ساده انتخاب کنید تا سبک خانه به هم نریزد و متقابلا برای سبک های کلاسیک با فرش های ابریشمی و … کاغذ دیواری برجسته با گراماژ سنگین و یا طرح گل داماس استفاده کنید.

ارتفاع سقف خانه و انتخاب کاغذ دیواری

برای خانه ای با سقف های بلند طرح کاغذ دیواری را با فرمتی افقی انتخاب کنید که ارتفاع بلند سقف کوتاهتر جلوه کند و حس گرما و صمیمیت را به شما انتقال دهد. کاغذ دیواری هایی که دارای بافت و گراماژ بالا هستند حکم عایق صدا را دارند و به دیوارها عمق می بخشد.

از نکته بالا می توان برداشت کرد که اگر سقف خانه کوتاه باشد حتما از طرح های کاغذ دیواری با فرمت عمودی استفاده کنید که در امتداد ارتفاع دیوار مدلی را ارائه و دیوار را بلندتر جلوه دهد.

هماهنگی کفپوش با کاغذ دیواری

بدیهی است که طرح کف خانه در امتداد کاغذ دیواری است و اهمیت زیادی دارد. در صورتی که کف خانه با کفپوش طرح دار دیزاین شده باشد مکمل آن کاغذ دیواری ساده یا با طرح های ملایم استفاده کنید. اگر کفپوشتان ساده بود طرح کاغذ دیواری را شلوغ یا گلدار و گرم برگزینید که کفپوش ساده باعث برجسته تر شدن طرح کاغذ شود.

مطالعه بیشتر: کاغذ دیواری سه بعدی مدرن

Leave A Reply

Your email address will not be published.